Відкритий урок з основ здоров’я

26 лют. 2015
ТЕМА УРОКУ. Хвороби цивілізації.

Основи здоров’я - 7 клас.    

                                                                                       

Дата: 25.02.2015

 

 Урок № 24                                     

 

ТЕМА УРОКУ.  Хвороби цивілізації.

    

МЕТА.  

 

Навчальна – навчити учнів визначати, характеризувати, порівнювати основні хвороби, що виникли    в цивілізованому світі.

 

Розвиваюча – розвивати основні психічні процеси: пам’ять, мислення тощо, уміння позитивно мислити та об’єктивно оцінювати свої можливості та оточуючих.

 

Виховна – виховувати здоровий спосіб життя, толерантне ставлення до інших людей.

 

Обладнання: плакати, олівці, папір, комп’ютер, роздавальний матеріал, опорні таблиці, схеми та інше.

 

Форми та методи: групові, колективні, індивідуальні(бесіда, снігова лавина, презентація, відео - ролики, робота з підручником, рольові ігри, народна мудрість, поетична сторінка та багато іншого).

 

Хід уроку:

 

І. Актуалізація.

 

1. Організаційна хвилинка.

 

2. Вправа «Самооцінка» - дерево, кущі, трава та листочки.

 

3. Самостійна робота. Чи згодні ви ??? Перевірка Д/З – туберкульоз.

 

Ø     Чи лікується туберкульоз? (так).

Ø     Фахівець з туберкульозу. (фтизіатр)

Ø     Який орган найчастіше вражає хвороба туберкульоз? (легені)

Ø     Яким способом поширюється туберкульоз? (повітряно-крапельним)

Ø     Як виявити туберкульоз в дитячому віці? (реакція манту)

Ø     Паличка Коха або туберкульозна паличка належить до яких організмів? (бактерії)

Ø     З якого віку можна робити ренген грудної клітини або флюорографію? ( після 14)

Ø     Чи захворіє людина на туберкульоз, що докурила чужу цигарку?(так)

Ø     Про що свідчить позитивна реакція Манту? (ретельне обстеження)

Ø     Із 100 людей, що заразилися захворіє не більше …(5) ?

Ø     Три фактори, що знижують імунітет. (Шкідливі звички, нераціональне харчування, негативні емоції)

Ø     Чому в 90-х роках збудник туберкульозу вибухнув з новою силою?(соц. лихо, стійкість до антибіотиків)

 

 

ІІ. Мотивація.

 

1.     БЕСІДА. Чому люди хворіють? Які є цьому причини?

                       Від чого залежить наше здоров’я?

 

v    Генетика – 20 %

v    Природа – 20 %

v    Медицина – 10 %

v    Сама людина –  50 %

 

       2. Знайомство. Гра мікрофон. Для того, щоб не хворіти я …

 

ü     Правильно раціонально харчуюся

ü     Роблю зарядку щодня

ü     Вмиваюся та чищу зуби

ü     Намагаюся мислити позитивно

ü     Загартовуюся

ü     Слідкую за гігієно

ü     Слідкую за погодними умовами

ü     тощо

 

        3. Поетична сторінка.

 

Здоровий спосіб життя

Жити кожен добре хоче, мати гарний настрій тіло,

Але робить не охоче для здоров’я справжнє діло.

Як їмо? Чим запиваєм? Як себе ми розвиваєм?

Загартовуємось як, адже це все не пустяк.

На здоров’я все впливає – медицина і спадковість

І природа налягає, лиш від тебе іде мудрість.

Як себе ти поведеш - те в майбутньому знайдеш!!!

                                        І від тебе лиш залежить, що за птахом ти зростеш!!!

 

          4. Народна мудрість. Поясніть прислів’я.  (працюють два ряди)

 

v  Весела думка – половина здоров’я.

v  Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, - доки молодий!   

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Бесіда.

1. Що таке хвороба? (стан організму, за якого повноцінне функціонування стає не можливим)

2. Які є хвороби? (інфекційні та не інфекційні). Поясніть.

3. Які хвороби називають «хворобами цивілізації»? (які загрожують людству)

4. Які до них належать? (рак, ВІЛ/СНІД, туберкульоз тощо)

 

2. Фізхвилинка «ПАНДА»

 

3. Групова робота. На аркушах три команди(жовті, червоні, сині) трактують своє бачення запропонованих хвороб – рак, СНІД, туберкульоз.

 

12. Відео-перегляд. Його аналіз. Три групи відповідають в кінці перегляду на одне конкретне запитання та пропонують три свої.

 

§        СНІД  -1хв.44с. – 2хв.55с. Що таке СНІД? Чи існують ліки від нього?(хвороба,ні)

§        РАК  - 0хв.32с. - 2хв.25с.Найпоширенішими причинами раку є куріння та неправильне харчування.  Скільки відсотків разом  це становить? (30+35=65)

§        Туберкульоз  - 0хв.-45с. Скільки людей помирає від туберкульозу щодня? (5тис.)

     Яке це захворювання?(інфекційне, бактеріальне)

 

ІV. Узагальнення.

 

1. Гість 50 СЕNT

               Ти хочеш бути здоровим завжди???

 Тоді тобі непотрібні понти!

   Впевнено йди до своєї мети.

І буде усе у твоєму житті!

 

            Тримай позитив, негативу гудбай!

              Гігієну завжди ТИ на рівні тримай.

                  Загартовуйся, друже, бігай стрибай…

                                                        І скажеш хворобам усім прощавай!!!

 

2.     Вправа «Побажання»

 

3.     Самостійна робота на листочках.

                                                                    (Якщо дозволяє час)

 

      4. Вправа «Прощання»

 

      5. Підбиття підсумків.

    

V. Домашнє завдання.

 

*    Скласти вірш, оповідання, твір роздум, легенду на тему: «Моє життя в моїх руках»

 

*    Зробити малюнок на тему «як я бачу здоровя та хворобу»

 

*    У. 13, с. 86 – У. 21,  с.  – 142. повторити.

 

 

 

 

 

 

 

Лист оцінення навчальних досягнень учнів 7 класу(основи здоровя )

 

 

№ п\п

 

Імя  та прізвище

учня

 

 

«Само-

оцінка»

 

С\р

 

Бесіда

 

«Мікро-

фон»

 

«Прис-

лів’я»

 

«Малю-

нок»

«Відео-

ролик»

 

«50С»

Творче

завдання

Оцінка

         за урок

1.

Баранов С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Вашко Б.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Динисюк Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Картель І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Крюгер О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Лященко І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Палій А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Утинкевич Л.